Helikopter kategorisi
Helikopter Nedir?

Helikopter, dikey kalkış ve iniş yapabilen döner kanatları bulunan özel bir hava taşıtıdır. İsminin kökü Yunanca'dan geliyor. Helikopteri ilk olarak ünlü Fransız Paul Cornu isimli kişi icat edip uçurmayı başarmıştır. O zamandan sonra tüm ülkelerin dikkatini çekerek bir prototip kurulup helikopter geliştirilerek günümüze getirilmiştir. Helikopterleri genellikle savaşlarda görmek mümkündür. Belki de kategoride silahlı helikopter oyunları bu yüzden çok ilgi görüyor.

Helikopter Oyunlarının İlgi Görmesinin Nedeni Nedir?

Helikopter oyunları kategorisi, genellikle erkek oyuncuların ziyaret ettiği bir kategoridir. Bu yüzden de kategoriye ilginin erkekler tarafından büyük olduğunu söylemek mümkün. Peki ya kategori neden bu kadar popüler? Bu sorunun cevabı olarak da çocukların savaş oyunlarını çok seviyor olmasını örnek verebiliriz. Çünkü kategoride helikopter similasyonu gibi oyunlar yok. Genellikle savaşa dayalı ve silaha dayalı oyunlar var. Neden olarak bunu sizlere verebiliriz. Başka nedenlerde var olabilir, ama bizim gördüğümüz bu.

En İyi Helikopter Oyunları Hangileri?

Motorlu helikopter ilk olarak 1907 yılında geliştirildikten sonra yıllarca geliştirildi. Günümüze de en güzel şekilde getirildi. Bu gelişimin ardından helikopter oyunları çok popüler bir hal aldı. Bizlerde sizlere kategorideki en iyi oyunları sıralama gereği duyduk. Kategorinin en iyi oyunları 3d helikopter oyunları olarak çıkacak diye düşünüyorsunuz. Ama yanılıyorsunuz. Çünkü kategorinin en başarılı birinci oyunu olarak Çöl Fırtınası dikkat çekiyor. Çocuklar tarafından çok ilgi gören bu oyun, çölde düşmanlara karşı amansız bir mücadele vermemize neden oluyor. Kategorinin popüler ikinci oyunu da 2d hazırlanmış bir oyundur. Hava Saldırısı olarak eklediğimiz oyunda, yine düşman birliklerine karşı verdiğimiz büyük bir savaş anlatılmaktadır. Bakalım sizlerde söylediğimiz oyunları beğenecek misiniz? Helikopter oyunları kategorimizde oynayacağınız oyunlarda iyi eğlenceler dileriz.